Telefon: +420 728 229 812


Cesty snů


Jan Vašura - 17 let
"Chci se naučit hrát na kytaru a zahrát si na koncertě."

Náš první Transformer Honza nám napsal v rámci naší úplně první ankety. Rozhodly jsme se na první transformaci připravit něco speciálního - takže jsme Honzovi nic neřekly a potichoučku začaly plánovat přepadovku. Spojily jsme se s jeho rodiči, školou, a našly jsme vhodné Partnery - učitele hry na kytaru Jana Kopfa a největší prodejna s hudebními nástroji v ČR MusicCity.cz.

Ozbrojené kamerami, porcí nadšení a slušnou dávkou nervozity (náš první Transformer!) jsme se vydaly na cestu do Šumavských Hoštic. Překvapily jsme Honzu ve škole uprostřed vyučování. Honzovi se nedostávalo slov, zvládl jenom koukat s otevřenou pusou (a minimálně zvlhlýma očima, rockeři přece nebrečí). Předaly jsme mu jeho vysněnou kytaru a řekly, že když se za tři měsíce zvládne naučit hrát, vystoupí na podzim na pravém koncertě před publikem jako host známé rockové skupiny. Netřeba říkat, že Honzovi tahle akce udělala neuvěřitelnou radost. Popostrčily jsme ho o kousek blíže k jeho snu. Jak celá přepadovka probíhala se můžete podívat níže.

Přes léto jsme pozorně sledovaly Honzovy pokroky a připravovaly jsme vyvrcholení celé Transformace - rockový koncert v Praze. Velká událost se odehrála dne 20.9.2013 v KC Zahrada v Praze. Honza si zahrál se svou oblíbenou skupinou Dirty Blondes a zvládl to na jedničku. Jakoby se pro pódium narodil. Iniciátorky a všichni hosti koncertu si úspěšně vyřvali hlasivky a Honza si splnil sen.foto foto

Veronika Melmuková - 25 let
"Chci zhubnout 12 kilo za 6 měsíců."

Dalším Transformerem New Life se stala Veronika Melmuková. Patřila do skupiny lidí, které si Iniciátorky vybíraly na základě vyplněné ankety. Verča odpověděla srozumitelně a jasně věděla, jaký je její sen, čeho chce dosáhnout - zhubnout 12 kilo za 6 měsíců. 2 kila na měsíc. „Nic drastického“, mohl by si někdo říct. Ale pro člověka, který nejí zrovna pravidelně, stravuje se rychle a má stresovou práci, je to opravdová výzva.

Tvrdý trénink. Nový jídelníček. Výstup z komfortní zóny (běh nepatřil mezi Verčiny oblíbené aktivity!). Stop výmluvám. Odříkání sladkého. Postavení se za nový životní styl. Naslouchání trenérovi. To vše proběhlo na začátku. Výsledek se dostavil rychle – kila šla dolů.

Poté přišla krize, únava, možná i nechutenství… ale pevná vůle, jasný sen a podpora od blízkých a New Life dávali Verče sílu – sílu pracovat na sobě dál a jít si za svým snem. Nevzdala se. Makala dál. Doma. S osobní trenérkou Sandrou Jacynou, Partnerkou New Life.
S přítelem. Ve fitness.O víkendu. Na dovolené. Za deště.
Výsledek? Po šesti měsících se nám před očima objevila nádherná, sebevědomá žena, plná energie a lásky sama k sobě.
Co víc? I nyní (7 měsíců po Transformaci) žije zdravým životním stylem a předává své zkušenosti a energii dál.foto

Nikola Váňová - 26 let
"Chci se naučit tancovat."

Niki se zjevila víceméně z čistého nebe, našla NL a neváhala nám napsat o svém snu. Partnerem Niki při její cestě se stala skupina Colors of Dance, vedená Míšou Šindlerovou, tanečnicí a Iniciátorkou v jednom, která spolupráci s Niki popsala následovně: “Po prvním setkání bylo jasné, že nás čeká krásná cesta. Nadšení pro tanec nás spojovalo, zároveň jsme si hodně sedly filozoficky.”

Niki začala trénovat na kurzech “Ladies”, které Colors of Dance nabízí celoročně, k tomu navíc chodila na individuální lekce. Do týmu Ladies se začlenila výborně, se všemi si hned rozuměla a jak Míša dodává: “Hrozně rychle tanečně rostla, dělala mi radost.”

Už po dvou měsících tréninku vystupovala v rámci tanečního představení The Key, pořádáného skupinou Colors of Dance. Momentálně se připravuje na vyvrcholení své Transformace, které proběhne v rámci dalšího tanečně-divadelního představení, kde bude vystupovat se samostatnou choreografií. Více ale prozradit zatím nemůžeme! Určitě Vás ale do divadla pozveme.
Máte se na co těšit!foto foto

Lucía Němečková - 33 let
"Chci se naučit řecky."

Lucía se o New Life dozvěděla přes kamarádku a řekla si, že to zkusí. Napsala nám, že jejím snem je naučit se řecky.

Iniciátorky se tedy vrhly do hledání vhodného učitele řečtiny. Z několika kandidátů jeden naprosto vyčníval excelentními referencemi, a nejen to - jmenoval se Martin Němeček. To nám přišlo tak trochu jako znamení. Po schůzce s ním nám bylo jasné, že je to ten pravý. Zbývalo jen zjistit, jestli má Lucía stejný názor. Pan Němeček ovšem vynikal svým vystupováním, přístupem i nesmírnými znalostmi. Nebylo možné, aby se Lucíe nelíbil. A vyučování začalo!

Jak Lucía sama popisuje, těšila se na každou hodinu a s výukou byla maximálně spokojená. Příležitost vyzkoušet své nově nabyté znalosti měla již pár měsíců po začátku výuky, při cestě na Krétu. Nadšeně nám psala, že byla na jachtě, dorozumívala se řecky, přestala se bát mluvit a rozuměla.

Lucía v řečtině stále pokračuje a pocity popsala stručně a jasně: “Je to SUPEEER! :)”foto foto

Martin Břoušek - 42 let
"Chci si pořídit dodávku za účelem přepravy handicapovaných a seniorů."

Byla neděle, 8 ráno. Pršelo. New Life tým stepoval před dveřmi Martinova bytu. Plné očekávání a nejistoty jsme čekaly na první schůzku s naším potenciálním Transformerem. Po prvních minutách společné konverzace se ledy prolomily; seděly jsme na gauči a bedlivě poslouchaly Martinův životní příběh.

Během těch dvou hodin, strávených s Martinem u něj doma, se u každé z nás vystřídaly různé emoce. Mezi nejsilnější z nich ale patřil smutek a radost. Smutek, protože život se může během jedné vteřiny změnit opravdu komukoliv. A nikdo nemá na vybranou… Radost z toho, jaký má Martin přístup k životu – protože to je něco, co si může vybrat každý z nás.

I po jeho pracovním úrazu, kdy spadl z 13 metrové výšky a stal se kvůli tomu handicapovaným, jeho mysl dlouhodobě nepropadla černým myšlenkám nad jeho situací a zprávami, které dostával a stále dostává od lékařů. Martinova síla najít si vlastní pracovní uplatnění je silnější než jeho handicap. Nemá rád litování a chce být užitečný společnosti. Jeho snem je stát se Helpdriverem – přepravcem handicapovaných a seniorů.

New Life vytvořil transparentní účet - podpořte Martina a pomozte mu stát se Helpdriverem ZDE.foto foto

Andrea Kotrčová - 30 let
"Chci předat osobní zkušenost ve výcviku hluchých psů."

Andrea pracuje v salóně Michelangelo v Jindřišské pasáži. Shodou náhod se k ní dostala klientka, Iniciátorka organizace New Life - já. Samozřejmě jsem jí o naší organizaci řekla. Po pár měsících z Andrey vypadlo, že má vlastní sen, ani trochu spojený s její profesí, ve které exceluje. Napsat knížku, ve které chce skrz svůj osobní příběh pomoci lidem, kteří jsou milujícími páníčky hluchých psů.

Andrea a Berry - její velký přítel, německý ovčák, který od narození trpí hluchotou - se vydali na cestu. Andy kousek po kousku píše jejich příběh, a knížka pomalu ale jistě získává tvar…

Držte jí a Berrymu palce! Cíl, který si určili, je všechno, jen ne jednoduchý.Copyright: © 2013 New Life - Všechna práva vyhrazena. All rights reserved.